Když trávník trpí pod koly auta, náporem bahna a v neustálém stínu

Houževnaté desky pro maximální zpevnění plochy i ochranu trávník vůči provozu.

Venkovní desky Mosolut INB s širokou škálou využití poslouží i jako zatravňovací dlaždice. Dlaždice Mosolut INB ve verzi venkovních desek lze instalovat na stávajících travnatých plochách i na hlínu, štěrk či písek. Jejich výhodou je právě fakt, že k jejich pokládce není třeba podklad nijak výrazněji připravovat podsypem či podobně. Desky jednoduše a rychle položíte na vyrovnanou původní půdu. Po pokládce můžete dlaždice následně prosít, nebo prosypat štěrkem, pískem, zeminou nebo jinou směsí, nebo nechat prorůst trávou. Díky své konstrukci hravě zvládnou pojezd zemědělské techniky i dlouhodobé stání velkého stáda. Jsou odolné vůči zatížení až 60 tun na metr čtvereční.

Zpevnění pochozí a parkovací plochy

Jiné řešení nabízí zatravňovací a parkovací dlažba Mosolut HAN. Tyto desky jsou dokonalým řešením pro zpevnění parkovacích míst, často používaných průchodů a chodníků. Hodí se téměř pro každou plochu, kterou je třeba zpevnit v zahradách, krajinářství, jezdectví, lesnictví a zemědělství. Tento systém plochu stabilně zpevní a umožní průsak dešťové vody. Nebude tak docházet k vysokému namáhání svrchních vrstev půdy a nevzniknou viditelné vyjeté stopy, blátivé koleje nebo lokální kaluže. Docílíte tak snížení nákladů na opakované rekonstrukce přístupových míst. Tento zatravňovací produkt se navíc pyšní odolností vůči zatížení až 250 tun na m2.

Tam, kde už síly nestačí, slunce nesvítí, nebo tráva růst zkrátka nemůže

Zvažujete, že byste vzdali boj s přírodní trávou a zkusili tu umělou?  Umělý travní koberec REG můžete využít na balkoně, na terase, pod bazén, ale také v místnosti. Fantazii se meze nekladou a je jen na vás, kam jej umístíte. Výšku vlasu si můžete zvolit sami. Jestli si rádi zaboříte bosá chodidla do vyšší trávy, nebo využijete nízké provedení vhodné pro dětské hřiště. Dlaždicové provedení umožňuje snadnou instalaci, kterou hravě zvládnete sami. Nespornou výhodou je to, že už nemusíte řešit, kdy stihnete posekat zahradu.

Jestliže vás trápí neustále zničený trávník, který vzhledem k neustálému popojíždění autem či jiné námaze prakticky vymizel, pak je vhodné tyto prostory zpevnit některým ze zatravňovacích produktů. Nepěkné tvárnice z betonu jsou už ovšem mimo trendy, a tak využijte raději modernější materiály, jako je pryž či 100% recyklovaný plast. Jejich pomocí docílíte nejen lepšího vzhledu, ale také vyšší míry zatravnění, což pomůže ochraně plochy vůči erozi a nepřízním počasí. Pokládka těchto dlaždic či desek je navíc velmi jednoduchá, a tak ji zvládne každý sám, čímž ještě výrazně ušetříte za pokladačské práce.


Všechna řešení najdete u nás na webu www.odolnepodlahy.cz . Vše vám bude doručeno až na adresu, kterou si sami zvolíte, přičemž konkrétně u těchto produktů jsou pro přepravu využívány palety, se kterými se snadno manipuluje. Pokud byste měli jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.